Max Verstappen je krog pred koncem preprečil slavje Ferrarijevih navijačev. Foto: EPA

Svetovni prvak je na 100 km dolgi dirki v predzadnjem od 21 krogov prehitel vodilnega v skupnem seštevku Charlesa Leclerca in dosegel zmago na prvi od treh sprinterskih dirk v tej sezoni.

Verstappen zmagovalec sprinterske dirke

Leclerc je že takoj po startu prehitel najhitrejšega v kvalifikacijah Verstappna. Monačan je vodil vse do 20. kroga, ko ga je pred Tamburellom prehitel Verstappen in odbrzel do zmage. Leclerc se je moral zadovoljiti z drugim mestom in sedmimi točkami, tretji je bil Sergio Perez, ki je osvojil šest točk. Točke je dobilo prvih osem tekmovalcev.

"Start je bil zelo slab. Ne vem točno, kaj se je zgodilo, a sem moral ostati miren. Zdelo se je, da je Charles hitrejši, toda imel je težave z gumami in uspelo mi ga je ujeti. Vem, da bo jutri drugače," je povedal Verstappen.

Sedemkratni svetovni prvak Lewis Hamilton (Mercedes) je bil po startu s 13. startnega položaja na dirki šele 14.

Sprinterska preizkušnja je dala tudi startna mesta za nedeljsko dirko, ki bo ob 15. uri.

V tej sezoni bo poleg Imole takšen spored še na VN-ju Avstrije (9. julij) in VN-ju Brazilije (12. november).