Max Verstappen. Foto: EPA

Start se je razpletel slabo za Ferrari in še slabše za domačega aduta Sergia Pereza. Mehiški dirkač ekipe Red Bull, ki se s Hamiltonom bori za drugo mesto v seštevku sezone, se je prebil ob bok Leclerca in Verstappna (startal je s tretjega mesta), toda ob izhodu iz prvega zavoja ni bilo prostora za vse tri. Mehičana je ob stiku z Leclercom vrglo v zrak in končal je ob stezi, pozneje pa predčasno končal dirko. Tudi Leclerc je imel poškodovan dirkalnik, a je lahko nadaljeval.

Verstappen, ki je v tej sezoni prevladoval na večini dirk in si že precej pred koncem privozil naslov prvaka, prejšnji teden pa v ZDA dosegel tudi jubilejno 50. zmago v karieri, se je izognil kaosu in pobegnil naprej na prvem mestu.

Trk Sergia Pereza in Charlesa Leclerca. Foto: EPA

20-minutna prekinitev

Vodil je do prvih postankov v boksih, potem pa je načrte taktikom v ekipah prekrižal Kevin Magnussen. V 34. krogu je namreč danski dirkač ekipe Haas po težavah z dirkalnikom zapeljal s steze in se zaletel v zaščitno ogrado, avto pa je tudi zagorel. Magnussen se je nepoškodovan rešil, vendar so morali dirko za 20 minut prekiniti, da so popravili zaščito ob stezi.

Ob novem startu je najbolje potegnil Verstappen, sledila sta Leclerc in Hamilton. V ospredju je Nizozemec spet pobegnil, tako kot ob prvem startu, v boju za drugo mesto pa je Hamilton že po nekaj krogih prišel mimo Leclerca in nato tega mesta do konca ni več spustil iz rok. Leclerc se je tako moral sprijazniti s tretjo stopničko, pod zmagovalnim odrom pa sta ostala Carlos Sainz (Ferrari) in Lando Norris (McLaren).

19 dirk, 16 zmag

"Množica navijačev je bila sijajna, hvala vsem. Za mano je izjemna sezona, danes nam je načrte malo prekrižala rdeča zastava, a se je vseeno dobro končalo," je po zmagi povedal Verstappen. Na 19 dirkah v tej sezoni le trikrat ni stal na najvišji stopnički.

Z 51. zmago se je na četrtem mestu večne lestvice izenačil z Alainom Prostom. Pred njim so še Hamilton (103), Michael Schumacher (91) in Sebastian Vettel (53).

Do konca sezone so ostale še tri dirke, prva bo že prihodnjo nedeljo v Sao Paulu v Braziliji.