Vozniki zapuščajo sestanek z uradniki formule ena po eksploziji. Foto: AP

Prizadeto je bilo tudi podjetje Aramco – glavni pokrovitelj formule ena in tudi glavni pokrovitelj britanske dirkalne ekipe Aston Martin –, požar je izbruhnil v naftnih rezervoarjih.

Savdska Arabija se v Jemnu bori proti hutijevcem. Ravno prejšnjo nedeljo so uporniki napadli Savdsko Arabijo z raketami in brezpilotni letalniki. Vojna je sprožila eno največjih humanitarnih katastrof, poroča nemška tiskovna agencija DPA.

Organizatorji dirke so po napadu prejšnji teden dejali: "Ta incident nima vpliva na tekmovalni konec tedna." Varnost vseh, ki sodelujejo na VN-ju, je zagotovljena, so takrat zapisali.

Vettel izpušča tudi drugo tekmo
Dopoldne je ekipa Aston Martin potrdila, da zaradi okužbe s koronavirusom Sebastian Vettel izpušča tudi drugo dirko sezone 2022.

Kot na uvodni dirki sezone za VN Bahrajna pretekli konec tedna Vettla v Džedi menja rojak Nico Hülkenberg, ki je na progi v Sahirju končal na 17. mestu, pet mest za moštvenim kolegom Lanceom Strollom.

Sebastian Vettel izpušča drugo zaporedno dirko v arabskem svetu, kjer se začenja sezona 2023. Foto: EPA

"Kljub pomanjkanju prevoženih kilometrov v Astonu Martinu R22 se je Nico v Bahrajnu dobro spopadel s tekmeci in prepričani smo, da bo enako storil tudi v Džedi," v Nemca verjamejo pri ekipi Aston Martin, kjer so dodali, da Vettla pričakujejo 10. aprila na dirki za VN Avstralije.

Štirikratni svetovni prvak Vettel je bil tik pred koncem tedna v Bahrajnu pozitiven na koronavirus in za zdaj ostaja v izolaciji na svojem domu v Švici.

V Džedi v Savdski Arabiji sta sicer za vozniki formule 1 prosta treninga. V prvem in drugem je bil najhitrejši vodilni v sezoni, Monačan Charles Leclerc.