Klara Lukan je lahko zadovoljna z letošnjo sezono, ki jo bo sklenila čez tri tedne z nastopom na Ljubljanskem maratonu na 10 km. Foto: www.alesfevzer.com

Članica celjskega Kladivarja – med evropskimi tekačicami je bila tretja – je za sedem sekund popravila prejšnjo rekordno znamko iz 22. aprila, ko je za več kot pol minute zrušila 23 let star rekord Helene Javornik:

"Deseto mesto na svetu in državni rekord za zaključek sezone, to je res lep dosežek. Tekla sem sama, vodilna skupina je bila prehitra. Šla sem pogumno v svojem tempu. Bilo je precej vetra, niso bile ravno idealne razmere, je bilo pa odlično vzdušje ob progi."

Zmagala je Kenijka Beatrice Chebet, dobitnica dveh medalj na prejšnjih dveh SP-jih na stadionskem teku na pet kilometrov. Odtekla je rekord prvenstev 14:35.

Pred Klaro Lukan sta bili od evropskih predstavnic hitrejši le Nadia Battocletti na petem mestu z italijanskim rekordom (14:45) in na osmem mestu Britanka Verity Ockenden (15:18).

Liza Šajn, druga slovenska predstavnica v Rigi na tej razdalji, je osvojila 24. mesto z osebnim rekordom 16:14.