Svetovni pokal v biatlonu - Arhiv

J. T. Boe najboljši še na zadnji tekmi sezone, Fak 17.

Biatlon J. T. Boe najboljši še na zadnji tekmi sezone, Fak 17.

17.3.2024

V Canmoru se je s tekmama s skupinskim startom končala biatlonska sezona. V ženski konkurenci je slavila Francozinja Lou Jeanmonnot, Anamarija Lampič je bila 28. V moški konkurenci se je veselil Norvežan Johannes Thingnes Boe, Jakov Fak je bil 17.

Biatlon Lisa Vittozzi z zmago blizu velikega globusa, Anamarija Lampič zgrešila osemkrat

16.3.2024

Lisa Vitozzi je dobila zasledovalno tekmo na zadnji postaji svetovnega pokala v biatlonu v Canmoru. Anamarija Lampič je imela zelo dobro izhodišče, saj je bila na sprintu deveta, a je zgrešila kar osem strelov in padla na 23. mesto.

Johannes Thingnes Boe kar minuto pred vsemi, Fak 21., Planko 26.

Biatlon Johannes Thingnes Boe kar minuto pred vsemi, Fak 21., Planko 26.

15.3.2024

Na sprinterski biatlonski tekmi svetovnega pokala v Canmoru je Norvežanu Johannesu Thingnesu Boeju uspel sanjski nastop in zmaga z več kot minuto prednosti. Jakov Fak je bil z dvema zgrešenima streloma 21., Lovro Planko pa z enim kazenskim krogom 26.

Anamarija Lampič z odličnim tekom do drugega izida sezone

Biatlon Anamarija Lampič z odličnim tekom do drugega izida sezone

14.3.2024

Svetovni pokal v biatlonu se bo ta konec tedna končal v Canmoru. Lisa Vittozzi je dobila sprint z vsemi desetimi pokritimi tarčami. Anamarija Lampič je morala dvakrat v kazenski krog, a je z odličnim tekom zasedla deveto mesto.

Brez slovenskega presežka na zasledovalnih preizkušnjah

Biatlon Brez slovenskega presežka na zasledovalnih preizkušnjah

10.3.2024

V Soldier Hollowu so se tekmovanja biatloncev za svetovni pokal končala z zasledovalnima tekmama. Žensko je dobila Francozinja Lou Jeanmonnot, moško Norvežan Johannes Thingnes Boe. Najboljšo slovensko uvrstitev je s 24. mestom dosegel Jakov Fak.

Zapravljena priložnost Anamarije Lampič; Fak 14. v sprintu

Biatlon Zapravljena priložnost Anamarije Lampič; Fak 14. v sprintu

9.3.2024

Predzadnja postaja biatlonskega svetovnega pokala je Soldier Hollow v ZDA. Prvo tekmo sobotnega sporeda - žensko štafeto - so dobile Norvežanke. V moškem sprintu je slavil Francoz Eric Perrot.

Anamarija Lampič kljub petim zgrešenim strelom zaostala manj kot dve minuti

Biatlon Anamarija Lampič kljub petim zgrešenim strelom zaostala manj kot dve minuti

8.3.2024

Na štafetni biatlonski tekmi svetovnega pokala v Soldier Hollowu v ameriški zvezni državi Utah je zmagala Norveška. Med 21 reprezentancami je bila tudi slovenska četverica, ki je preizkušnjo končala na 13. mestu.

Slovenska mešana štafeta do najboljše uvrstitve v sezoni

Dvojna izmena Anamarije Lampič Slovenska mešana štafeta do najboljše uvrstitve v sezoni

3.3.2024

Zadnji dan biatlonskih tekmovanj v Oslu je bil rezerviran za mešane preizkušnje. Slovenska mešana štafeta je bila šesta, na tekmi dvojic pa sta Anamarija Lampič in Anton Vidmar zasedla 16. mesto.

Anamarija Lampič z odličnim tekom ujela deseterico

Biatlon Anamarija Lampič z odličnim tekom ujela deseterico

2.3.2024

Kljub šestim zgrešenim strelom je Anamarija Lampič na tekmi svetovnega pokala biatlonk s skupinskim startom na Holmenkollnu zasedla deseto mesto. Znova je bila najhitrejša v smučini.

Laegreid zmagal prvič v sezoni, Miha Dovžan z vsemi zadetimi streli 23.

Biatlon Laegreid zmagal prvič v sezoni, Miha Dovžan z vsemi zadetimi streli 23.

1.3.2024

Na posamični tekmi biatloncev na 15 km v Oslu je bila Anamarija Lampič v igri za vrhunski izid, a je na zadnjem streljanju zgrešila trikrat in osvojila 32. mesto. Moško tekmo na 20 km je dobil Norvežan Sturla Holm Laegreid. Miha Dovžan 23.

Posamična ženska tekma v Oslu prestavljena na petek

Biatlon Posamična ženska tekma v Oslu prestavljena na petek

29.2.2024

Zadnja evropska postaja letošnjega svetovnega pokala v biatlonu je Oslo. Začetek ni bil obetaven - četrtkova ženska posamična tekma na 15 kilometrov je bila zaradi goste megle prestavljena na petek.

SP v biatlonu Fak navdušil s šestim mestom v skupinskem startu, Johannes Thingnes Bø znova na vrhu

18.2.2024

Na vrhu nič novega: svetovni biatlonski prvak v skupinskem startu je postal Norvežan Johannes Thingnes Bø, s šestim mestom je navdušil Jakov Fak!

Švedi po slabi predstavi Christiansena do nepričakovanega zlata; Slovenci 11.

SP v biatlonu Švedi po slabi predstavi Christiansena do nepričakovanega zlata; Slovenci 11.

17.2.2024

Svetovno prvenstvo v biatlonu v Novem Mestu se je po dnevu premora nadaljevalo s štafetnima preizkušnjama. Žensko so dobile Francozinje, Slovenke so bile 13. V moški konkurenci so slavili Švedi, Slovenci so bili 11.

Francija izkoristila spodrsljaj Norvežanke, dvojica Fak/Klemenčič 18.

Biatlon Francija izkoristila spodrsljaj Norvežanke, dvojica Fak/Klemenčič 18.

15.2.2024

Francija je zmagovalka tekme mešanih štafet dvojic na SP-ju v biatlonu. Srebrno medaljo je s 24 sekundami zaostanka osvojila Italija, tretja pa je bila Norveška (+27 sekund). Jakov Fak in Polona Klemenčič sta v Novem Mestu končala na 18. mestu.

Fak deveti z enim zgrešenim strelom, J. T. Bø do 19. naslova prvaka

SP v biatlonu Fak deveti z enim zgrešenim strelom, J. T. Bø do 19. naslova prvaka

14.2.2024

Temeljna biatlonska disciplina je prinesla najboljšo predstavo Slovencev na SP-ju v Novem Mestu. Jakov Fak, Miha Dovžan in Lovro Planko so zgrešili zgolj enkrat, veteran pa je bil deveti. Na 20 km sta slavila brata Bø: Johannes Thingnes pred Tarjeijem.

Lisa Vittozzi prvič svetovna prvakinja; Slovenke izgubljene na strelišču

Italijansko slavje Lisa Vittozzi prvič svetovna prvakinja; Slovenke izgubljene na strelišču

13.2.2024

Prevlado Francozinj na letošnjem svetovnem prvenstvu v biatlonu je končala Italijanka Lisa Vittozzi, zmagovalka posamične tekme. To je njena prva medalja najžlahtnejšega leska na svetovnih prvenstvih.

SP v biatlonu Norveška simultanka: Vikingi osvojili prvih pet mest, mlajšemu bratu Boe 18. zlato!

11.2.2024

Biatlonca Julia Simon in Johannes Thingnes Boe sta v Novem Mestu prepričljivo ubranila naslov svetovnega prvaka v zasledovalnih tekmah. Slovenci so ostali brez presežkov, še najboljši je bil Jakov Fak na 24. mestu.

Lægreid v zadnjih 200 metrih do naslova prvaka

SP v biatlonu Lægreid v zadnjih 200 metrih do naslova prvaka

10.2.2024

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Novem Mestu so podelili tretji komplet medalj. V moškem sprintu so dominirali Norvežani, ki so se uvrstili na prva tri mesta, smetano pa je v zadnjem kilometru pobral Sturma Holm Lægreid.

Štiri Francozinje na vrhu, Lena Repinc 30., Anamarija kot na pogrebu

Biatlon Štiri Francozinje na vrhu, Lena Repinc 30., Anamarija kot na pogrebu

9.2.2024

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Novem Mestu so v sprintu prevladovale Francozinje, ki so zasedle prva štiri mesta. Zlato medaljo je osvojila Julia Simon. Najboljša Slovenka je bila Lena Repinc na 30. mestu, zadela je vseh deset tarč.

Bjørndalen: Brez uporabe fluora to ni pravo svetovno prvenstvo

SP v biatlonu Bjørndalen: Brez uporabe fluora to ni pravo svetovno prvenstvo