Med člani je največ dosegla 19-letna Laura Unuk, ki je bila na EP-ju 16. in je s tem osvojila zadnje pogoje za normo za žensko velemojstrico. Foto: BoBo

Uradna podelitev bo v soboto na tradicionalnem vsakoletnem festivalu Slovenija šahira. Odprl se je danes s simultanko Laure Unuk in Luke Leniča proti novinarjem in obetavnim mladim ljubljanskim osnovnošolcem.

Med člani je največ dosegla Laura Unuk, ki je bila na EP-ju 16. in je s tem osvojila zadnje pogoje za normo za žensko velemojstrico.

Mladinci blestijo
V novi kategoriji mladincev pa bosta nagradi Šahovske zveze Slovenije prejela Jan Šubelj in Ivana Hrešak. Največje mednarodne uspehe je slovenski šah v letošnjem letu dosegel v mladinskih kategorijah. Osvojenih je bilo sedem ekipnih in posamičnih medalj v pospešenem in hitropoteznem šahu, nekaj pa je bilo tudi vrhunskih uvrstitev, sicer brez zmagovalnih stopničk, v običajnem šahu.

V letu 2019 bo v Sloveniji potekal srednjeevropski ekipni pokal, ki bo spomladi v Radencih, kar bo uvod v dva velika šahovska dogodka v letih 2020 in 2021. Najprej bo na programu posamičen članski EP, prihodnje leto pa še ekipni članski EP.

Zato bodo že v prihodnjem letu v ŠZS-ju usmerili priprave, tudi reprezentanc, na ti dve veliki tekmovanji.