Šempetrčanke so presenetile Novogoričanke. Foto: Tine Forštnarič

Šempetrčanke so že v uvodu v srečanje pokazale, da bodo za gostujočo vrsto neugoden nasprotnik. Po zaslugi dobrih začetnih udarcev in prodorne igre v protinapadih so dobile prvi niz. V nadaljevanju obračuna so pobudo prevzele Novogoričanke, ki so z bloki Mirte Velikonje Grbac in Nuše Ferlinc zaustavile domače napadalke, v napadih pa sta se razigrali Tina Lipicer Samec in Pia Blažič.

A Savinjčanke se niso predale. Razpoloženi Anastazija Žnidar in Jerneja Lakovšek sta ob pomoči Petre Vrhovnik poskrbeli za zmago v četrtem nizu, ob tem se je z varanji izkazala še podajalka Mojca Božič. Strateg Novogoričank Vasja Samec Lipicer je poskusil z menjavami, v igro poslal reprezentantki Tino Grudino in Lano Ščuka, a se je v Šempetru vseeno igral peti niz. Dobile so ga gostiteljice, znova na krilih Lakovškove in Vrhovnikove.

Novogoričanke so tako doživele prvi poraz v letošnji sezoni in s prvega zdrsnile na tretje mesto prvenstvene lestvice (s tekmo manj), na kateri zdaj vodi kamniški Calcit Volley.

Šoštanjčani slavili proti Panviti Pomgrad
Pri moških so bili v 11. krogu prepričljivi vsi trije vodilni klubi na prvenstvu, ACH Volley Ljubljana, Calcit Volley in Maribor, medtem ko so odbojkarji Salonita Anhovo le stežka po petih nizih in v razburljivi končnici strli odpor Hoč. Največ zaslug za zmago je imel odlični Fran Peterlin, ki je nanizal kar 29 točk.

Do pete zmage v sezoni so se prebili odbojkarji Šoštanja Topolšice in se tako povzpeli na peto mesto lestvice. Novi točki so si tokrat zagotovili pred domačimi navijači, potem ko so s 3:2 premagali Panvito Pomgrad in jo potisnili na osmo mesto. K zmagi je 24 točk prispeval Jan Planinc, pri gostih je 28 točk zbral Aljoša Bogožalec.