Mario Götze je znova ujel pravo formo po nekajletni krizi. Po vstopu v igro je pripravil oba zadetka. Foto: Reuters

Trener Lucien Favre, ki je med letoma 2011 in 2015 uspešno vodil tokratne tekmece, je preporodil Dortmundčane, ki so na stadionu Westfalen osvojili kar 25 od 27 možnih točk. Edini poraz v letošnji sezoni so doživeli v torek v Düsseldorfu in tako ostajajo glavni kandidati za naslov prvaka, ki so ga zadnjič osvojili maja 2012.

Gostje so se odločili za obrambno taktiko. Prvo veliko priložnost je imel Marco Reus v 20. minuti, ko se je po podaji Paca Alcacerja znašel sam pred vrati, vendar je odlično posredoval Yann Sommer.

Mojstrovina najstnika Sancha
Najboljši strelec Bundeslige Alcacer se je v 34. minuti poškodoval in zamenjal ga je Mario Götze. Tri minute pred odmorom je po veliki napaki Louis Beyerja do žoge prišel Reus, ki je našel Götzeja. Junak svetovnega prvenstva leta 2014 je v kazenskem prostoru podal do Jadona Sancha. 18-letni Anglež, ki je eden najboljših igralcev nemškega prvenstva v jesenskem delu, je švignil mimo Oscarja Wendta, si naravnal žogo na desnico in jo iz zelo težkega položaja z diagonalnim strelom od vratnice poslal v mrežo. Prava mojstrovina najstnika.

Kramer izenačil tik pred odmorom
V sodnikovem dodatku je izenačil Christoph Kramer. Denis Zakaria je podal z desne strani, Kramer pa si je z glavo nenamenoma poslal žogo v roko, nato pa se je odbila od Lukasza Piszczeka nazaj do Kramerja. Vezist je z levico zatresel mrežo. Gostitelji so zahtevali pregled videosodnika, ki pa je potrdil zadetek, saj igranje z roko ni bilo namerno.

Christoph Kramer je unovčil eno izmed redkih priložnosti gostov iz Mönchengladbacha, ki so lahko zelo zadovoljni z izkupičkom po polovici prvenstva. Foto: Reuters

Reus unovčil lepo podajo Götzeja
V drugem polčasu so bili gostitelji znova nevarnejši. Napadalec gostov Alassane Plea se je v 54. minuti pritoževal zaradi prekrška, ki ga sodnik ni zapiskal. Črno-rumeni so izvedli hiter napad, Götze je z desne strani podal med nogama Tobiasa Strobla naravnost do Reusa, ki je z drsečim štartom poslal žogo v mrežo. Razigrani Reus je v 65. minuti s prostega strela z 20 metrov stresel še vratnico.

Gostje niso imeli pravega odgovora. Thorgan Hazard in Plea sta bila odrezana od igre in vse do konca srečanja niso resneje zapretili.

35-letni Franck Ribery je blestel v Frankfurtu. Na zadnjih dveh tekmah je prikazal najboljši predstavi v jesenskem delu. Francot je od veselja kar skočil na trenerja Nika Kovača. Foto: Reuters

Šov Riberyja v Frankfurtu
Niko Kovač, ki je maja popeljal Eintracht do zmage v nemškem pokalu, se je zmagovito vrnil v Frankfurt. Bayern je na krilih veterana Francka Riberyja prišel do pomembne zmage (0:3).

Motivirani gostitelji so imeli v uvodne četrt ure pobudo. Danny da Costa je bil v 7. minuti sam pred Manuelom Neuerjem, ki pa je odlično posredoval z nogo. Bavarci so se prebudili po pol ure igre. V 35. minuti je Thomas Müller v kazenskem prostoru zaposlil Roberta Lewandowskega, ki je sijajno podaljšal žogo pred vrata, kjer je osamljeni Ribery podstavil desnico za vodstvo Bayerna. Minuto pred odmorom je Müller z glavo stresel še prečko.

V drugem polčasu so Bavarci nadzorovali potek srečanja. V 79. minuti si je Ribery izemnjal dvojno podajo z Joshuo Kimmichom, nato pa z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Francoz je po tekmi žarel od zadovoljstva in se pošalil, da pričakuje kmalu movo pogodbo. Vsekakor je z odločilnim zadetkom proti Leipzigu v sredo na Allianz Areni in z današnjo predstavo dal na mizo dobre argumene v pogajanjih z vodstvom kluba.

Piko na i je postavil Rafinha minuto pred koncem, ko je z desne strani hotel podati pred vrata do Lewandowskega, a ni najbolje zadel žoge, ki je nato preletela vratarja Kevina Trappa in zletela tik pod prečko v mrežo.

Rafinha je zelo srečno zatresel mrežo, saj je želel podati pred vrata. Foto: Reuters

Rummenigge napovedal spomladanski napad na prvo mesto
"Jesen smo končali zelo dobro in znova smo v igri za naslov. Težave smo imeli proti tekmecem s spodnje polovice lestvice. Doma smo le remizirali z Augsburgom, Freiburgom in Fortuno, nato pa smo se pobrali. Spomladi pričakujem napad na prvo mesto. V Dortmundu niso pod takim pritiskom, mladi igralci pri Borussii dobijo več priložnosti. Mi bomo poleti pomladili ekipo in mislim, da je prihodnost svetla," je pojasnil Karl Heinz Rummenigge, ki bo vodilni mož Bayerna še vsaj do konca leta 2021. V petek je podaljšal pogodbo, ki bi se mu iztekla ob koncu 2019.

"Uspelo nam je, da je Bayern postal evropski športni in ekonomski velikan, naloga za prihodnje obdobje pa je, da Bayern strmi k nenehnemu vzponu in da postane najboljši evropski nogometni klub," je dejal 63-letni izvršni direktor kluba.