Romelu Lukaku je 38 sekund po vstopu v igro poskrbel za vodilni zadetek. Foto: Reuters

Solskjaer je s četrto zmago postal drugi trener v zgodovini kluba, ki je tako uspešno začel novo službo. To je uspelo le še legendarnemu Mattu Busbyju leta 1946. Manchester United ostaja na šestem mestu, vendar je ujel priključek, saj ima četrtouvrščeni Chelsea le še šest točk več. Srake imajo na zadnjih osmih tekmah v Premier ligi le eno zmago in v drugi polovici sezone jih čaka boj za obstanek.

Ole Gunnar Solskjaer je osvojil maksimalnih 12 točk na klopi Manchester Uniteda. Foto: Reuters

Lukaku zadel 38 sekund po vstopu v igro
Rdeči vragi v prvem polčasu niso blesteli. Christian Atsu je dvakrat zapretil, a ni uspel unovčiti zaspane igre gostov. V 63. minuti je Solskjaer na zelenico poslal Alexisa Sancheza in Romeluja Lukakuja. Belgijski napadalec je zadel s prvim dotikom z žogo, ko je bil na igrišču le 38 sekund. Marcus Rashford je s prostega strela s 25 metrov streljal po sredini vrata, Martin Dubravka je žogo odbil naravnost na nogo Lukakuja, ki jo je spretno pospravil za njegov hrbet.

Deset minut pred koncem je končni izid postavil Rashford z desno nogo po lepi podaji Sancheza, ki je iz igre vrgel celotno obrambo gostiteljev. Newcastle je bil nemočen, v 93. minuti je Paul Pogba po protinapadu že preigral vratarja Dubravko, nato pa zadel zunanji del mreže.

Pravi test bo gostovanje na Wembleyju
45-letni Solskjaer je uspel stabilizirati ekipo, po sobotni tekmi 3. kroga Pokala FA proti Readingu pa ga čaka prvi veliki test. Naslednjo nedeljo rdeči vragi gostujejo na Wembleyju pri Tottenhamu.

Ralph Hassenhüttl se je veselil pomembne točke v boju za obstanek. Foto: Reuters

Chelsea brez pravih idej
Ralph Hassenhüttl, ki se je zelo izkazal na klopi Leipziga, je s svojimi izbranci odnesel veliko točko iz Stamford Bridgea. Chelsea je razočaral navijače z bledo predstavo in Southampton je prvič na zadnjih enajstih tekmah uspel ohraniti mrežo nedotaknjeno na tekmah Premier lige (0:0).

Gostje so se osredotočili na obrambo. Modri so imeli kar 72-odstotno posest žoge, a njihova premoč (streli 17:6, v okvir vrat 6:2, koti 7:2) je bila jalova. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Eden Hazard v 34. minuti, njegov nevaren strel pa je uspel odbiti Angus Gunn, ki je debitiral med vratnicama v angleškem prvenstvu.

Eden Hazard je bil zelo razočaran po koncu tekme na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Zadetek Morate razveljavljen zaradi prepovedanega položaja
V 37. minuti je zelenico zapustil Willian, ki se je poškodoval, potem ko ga je pokosiul Maja Jošida. Olivier Giroud, Pedro in Callum Hudson-Odoi zaradi poškodb prav tako niso bili v kadru in zelo se je poznalo, da modri nimajo pravih idej v napadu. Hazard je poskušal s številnimi preigravanji, vendar so bili gostje odlično organizirani. Alvaro Morata je v 70. minuti zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.