Leroy Sane je izkoristil podajo Raheema Sterlinga in odločil derbi na Etihadu. Foto: Reuters

Izbranci Jürgena Kloppa so do današnjega večera oddali le šest točk. To je njihov prvi poraz po 6. maju na Stamford Bridgeu. Srečanje je bilo zelo izenačeno (streli 9:7, v okvir vrat 4:5, koti 2:1, posest 49:51 %).

John Stones je z drsečim štartom odbil žogo z golove črte v 18. minuti. Foto: Reuters

Mane v vratnico, Stones rešil z golove črte
Po taktičnem boju v uvodne četrt ure so si prvo veliko priložnost priigrali gostje. V 18. minuti si je Mohamed Salah izmenjal dvojno podajo z Robertom Firminom, nato pa lepo našel Sadia Maneja. Senegalski napadalec je prišel sam pred vratarja Edersona z desne strani, odločil se je za diagonalni strel in zadel vratnico.

Odbito žogo je panično izbil John Stones in zadel Edersona, nato pa hitro popravil napako. Z drsečim štartom je z golove črte izbil žogo pred Salahom. Sodnik Anthony Taylor je pogledal na posebno uro, ki ni pokazala, da je žoga s celotnim obsegom prečkala golovo črto. Počasni posnetek je pokazal, da je bila več kot polovica žoge prek črte, a ne celoten obseg (1,12 cm je zmanjkalo).

Agüero je dosegel deseti gol v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Agüero spreten pred vrati
Gostitelji so imeli nato večjo posest žoge. V 28. minuti se je David Silva preveč obotavljal in ni prišel do strela iz ugodnega položaja. Pet minut pred odmorom je City povedel. Bernardo Silva je z leve strani podal pred vrata, kjer si je Sergio Agüero mojstrsko zaustavil žogo z desno nogo, nato pa jo z levico zabil pod prečko. Allison Becker je bil nemočen.

Izjemna akcija gostov za izenačenje
Na začetku drugega polčasa je Liverpool zaigral odločneje. V 64. minuti je Trent Alexander Arnold z dolgo diagonalno podajo na daljši vratnici našel Andrewa Robertsona, ki je z volejem mojstrsko poslal žogo pod vrata in Roberto Firmino je z glavo le še zatresel prazno mrežo.

Firmino je v izjemni formi, v soboto je dosegel hat-trick proti Arsenalu. Foto: Reuters

Sane hitro odgovoril
City se je hitro pobral. V 72. minuti je Raheem Sterling lepo prodrl in na levi strani našel Saneja, ki si je naravnal žogo na levico in jo z diagonalnim strelom od vratnice poslal v mrežo. Klopp se je v zadnjih minutah odločil za popoln napad, vstopila sta Xherdan Shaqiri in Daniel Sturridge.

Gostitelji so imeli dve veliki priložnosti za 3:1. V 82. minuti je Agüero skušal preigrati Allisona v kazenskem prostoru, a je vratarju gostov uspelo odbiti žogo v kot. V zadnji minuti rednega dela je Bernardo Silva z leve strani streljal naravnost v Allisona, odbito žogo pa je iz zelo ugodnega položaja Sterling poslal mimo vrat. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Salah v 84. minuti, njegov strel pa je odbil Ederson.

Jürgen Klopp je čestital Pepu Guarioli. Nemec je prvič v letošnji sezoni okusil grenkobo poraza. Foto: Reuters

Liverpool na naslov čaka od aprila 1990
Redsi so zadnji naslov osvojili 28. aprila 1990, ko je bil napadalec Kenny Dalglish tudi v vlogi trenerja. Maja 2014 so bili zadnjič zelo blizu, a so tri kroge pred koncem izgubili doma proti Chelseaju z 0:2, ko je kapetanu Stevenu Gerrardu spodrsnilo. City se je veselil naslova in še osolil rane navijačev Liverpoola.

Cityju grozijo sankcije v Ligi prvakov
Manchester City je pred morebitno prepovedjo igranja v Ligi prvakov zaradi manipulacij s sponzorskim denarjem, je potrdila Uefa. Kot poroča britanski Times, je glavni preiskovalec Uefinega finančnega nadzornega odbora Yves Leterme dejal, da bi Manchester City lahko doletela "najhujša kazen".

Uefa in vodstvo angleške lige preiskujeta elektronska sporočila, ki naj bi prikazovala, da je 59,5 milijona funtov, ki bi jih morala leta 2015 prispevati letalska družba Etihad, namesto nje plačal lastnik kluba Abu Dhabi United Group. Domnevna manipulacija, ki jo je objavil nemški Der Spiegel prek Football Leaksa, bi pomenila kršitev finančnega "fair playa", ki temelji na zaupanju o resničnih oziroma pravih poročilih klubov o transakcijah.