Jean Zimmer je dosegel pravi evrogol za 2:0. Foto: Reuters

Črno-rumeni so v 16. krogu nemškega prvenstva doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Motivirani gostitelji so presegli vsa pričakovanja. Izkušeni trener Friedhelm Funkel je pripravil izvrstno taktiko in presenetil zvezdnike iz Porurja, ki niso imeli pravega pristopa. Ko se se zbrali, je bilo že prepozno.

Hitri Lukebakio odlično zaključil protinapad
Fortuna je prepustila pobudo gostom in prežala na protinapade od prve minute. Po četrt ure je Marco Reus zatresel mrežo gostiteljev, a je bil Christian Pulišić v prepovedanem položaju in oviral je pogled vratarja Michaela Rensinga.

V 22. minuti je Kevin Stöger sijajno zaposlil Dodija Lukebakia. Napadalec iz Konga, ki je zabil hat-trick na Allianz Areni prejšnji mesec (3:3), je stekel sam proti vratom in z levico matiral Romana Bürkija. Sedem minut pred odmorom je imel Takaši Usami izjemno priložnost za povišanje vodstva, vendar je slabo zadel žogo pred praznimi vrati.

Evrogol Zimmerja za 2:0
Usami je v 56. minuti podal za drugi gol Fortune. Jean Zimmer se je odločil za strel s 27 metrov, z desnico je žogo poslal pod prečko in s pravim evrogolom poskrbel za veliko navdušenje na Merkur Areni.

Sancho in Alcacer vstopila prepozno
Jadon Sancho in Paco Alcacer sta vstopila šele po uri igre. Trener Lucien Favre je čakal predolgo. V zadnje četrt ure je gostiteljem zmanjkalo energije. Hitri Sancho jim je povzročal velike težave in devet minut pred koncem je na desni strani našel Lukasza Piszczeka, ki je podal pred vrata, kjer je Paco Alcacer z glavo znižal. To je bil 12. zadetek najboljšega strelca Bundeslige v tej sezoni in deseti v vlogi jokerja.

Navijači Borussie so prižgali številne bakle na Merkur Areni. Foto: Reuters

Funkel si ni mislil, da bodo prvi s skalpom Borussie
Zaključni pritisk Borussie ni obdoril sadov in boj za naslov prvaka bo spomaldi še ogorčen.
"Vsi smo navdušeni nad predstavo. Kar ne morem verjeti, da smo moji izbranci igrali tako dobro. Zahteval sem podobno taktiko, kot v Münchnu, kjer smo izvlekli 3:3. Brez posebnega trenutka, evrogola Zimmerja, verjetno ne bi šlo. V zadnje pol ure nam je malce pošla moč. Nisem si mislil, da bomo prvi, ki bomo premagali odlično ekipo Borussie v tej sezoni," je trener Funkel kar žarel od zadovoljstva.

Reus: Pristop ni bil pravi
"Fortuna nas je presenetila z odličnimi protinapadi. Po zaostanku z 0:2 se nismo več uspeli pobrati, saj smo imeli zares malo prostora. Taktično so nas nadigrali. Ogledal sem si prejšnje tekme Fortune in vedel sem, da ne bo lahko na tem stadionu. Odigrali smo veliko tekem in enkrat se to mora poznati. Mlada ekipa dela tudi napake," je pojasnil Favre.

"To je bil popolnoma zaslužen poraz, saj pristop ni bil pravi. Od začetka tekme sem čutil, da nismo pravi. Tekmec je začutil, da nimamo svojega večera in to je znal unovčiti," je dodal kapetan Marco Reus, ki se zaveda, da bodo morali v petek na derbiju vodilnih na stadionu Westfalen pokazati popolnoma drugačen obraz. Borussia Mönchengladbach po zmagi nad Nürnbergom z 2:0 zaostaja le še šest točk.

Paco Alcacer je že desetič zadel v vlogi jokerja s klopi, a to ni bilo dovolj za preobrat. Foto: Reuters

Bavarci stopili zaostanek za tri točke
Nogometaši Bayerna so izkoristili spodrsljaj vodilne Borussie iz Dortmunda in dobili domači obračun z Leipzigom. Mož odločitve je bil rezervist Franck Ribery, ki je po zmedi v kazenskem prostoru nasprotnika po odbitem strelu Renata Sanchesa žogo vendarle uspel spraviti za hrbet gostujočega vratarja Petra Gulacsija. Francoz je vstopil po pol ure igre namesto poškodovanega Serga Gnabryja.

Ekipi sta srečanje sicer končali brez izključenega igralca. Pri Bavarcih je moral predčasno pod prho Sanches, pri gostih Stefan Ilsanker, ki je v sodnikovem dodatku pokosil Thiaga. Sanches ga je nato odrinil in prejel drugi rumeni karton Kevin Kampl je v dresu Leipziga odigral vso tekmo.