Šlo je za obračun ekip iz spodnje polovice lestvice. SPALU je v drugem polčasu uspelo osvojiti pomembno točko, Bologna pa je ob zmago, ki bi jo vsaj za nekaj časa oddaljila od zadnjih treh mest, ki pomenijo izpad iz Serie A.

Gol Jasmina Kurtića. Foto: EPA

Bologna je v prvem polčasu pokazala več, dobro igro pa je kronala z golom v 24. minuti. Po hudi napaki obrambe SPALA je Rodrigo Palacio prišel do žoge, stekel naprej, streljal močno z vrha kazenskega prostora in zadel z okoli 18 metrov v zgornji desni kot.

SPAL je v 30. minuti resno zapretil, ko je Andrea Petagna sprožil "projektil" na levo stran gola, z obrambo se je izkazal vratar gostov. SPAL je v drugem polčasu hitro izenačil – Mirco Antenucci je v 53. minuti močno streljal z roba kazenskega prostora, žoga je končala v spodnjem desnem kotu. A veselje gostiteljev ni dolgo trajalo, saj je sodnik po posredovanju VAR-a gol zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Deset minut pozneje pa je Kurtić poskrbel za veselje domačih navijačev – Manuel Lazzari je poslal mojstrsko podajo v kazenski prostor, najvišji tam je bil Kurtić, ki je z glavo meril v zgornji desni kot. To je peti gol Slovenca v letošnji sezoni Serie A.

Tudi Zajc v polno
Neodločen je bil izid tudi na tekmi Cagliari - Empoli (2:2). Sardinci so povedli v 36. minuti. Njihovo vodstvo je trajalo dolgo, nato pa je Emoli v razmiku 11 minut dvakrat zadel. V 70. minuti je mrežo zatresel Giovanni Di Lorenzo, v 81. minuti pa se je med strelce vpisal Miha Zajc. Na robu kazenskega prostora mu je podal Francesco Caputo, Zajc je stekel bližje vratom in z levico močno streljal v spodnji desni kot. V izdihljajih tekme pa je zmago Empoliju vzel Diego Farias.