Cristiano Ronaldo je imel predviden počitek, a je po zaostanku stare dame vstopil v igro in z 12. zadetkom v sezoni priigral točko. Foto: Reuters
Ronaldo rešil staro damo v Bergamu

Stara dama se je znašla v velikih težavah na stadionu Atleti Azzurri d'Italia, saj je Rodrigo Bentancur v 53. minuti prejel drugi rumeni karton, le tri minute zatem pa je razigrani napadalec Duvan Zapata poskrbel za vodstvo Atalante z 2:1. Trener Torinčanov Massimiliano Allegri je v 65. minuti v igro poslal Ronalda. Portugalec je prvič po letu 2013 zadel v vlogi jokerja s klopi. V 78. minuti je z glavo postavil končni izid. Josip Iličić je za gostitelje igral do 77. minute.

Djimsiti zelo nespreten že v 2. minuti
Juventusu je uspel sanjski štart. Že v 2. minuti je Alex Sandro z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je branilec Berat Djimsiti nespretno posredoval in poslal žogo v lastno mrežo. V 24. minuti je sijajni napadalec Duvan Zapata sprejel žogo na robu kazenskega prostora in iz obrata z močnim strelom z levico izenačil.

Duvan Zapata je dosegel zadnjih osem zadetkov za Atalanto. Kolumbijec je v življenjski formi. Foto: Reuters

Izjemni napadalec Zapata nerešljiva uganka za obrambo Juventusa
Na začetku drugega polčasa je Bentancur spotaknil Timothyja Castagneja in si prislužil drugi rumeni karton. Gostje se še niso pobrali po šoku, ko je bil po podaji iz kota na pravem mestu Zapata in s treh metrov z glavo zadel za 2:1. 27-letni Kolumbijec je dosegel deveti zadetek v letošnji sezoni. V 65. minuti je Samija Khediro zamenjal Ronaldo, ki je takoj poživil igro sedemkratnih zaporednih italijanskih prvakov. V 78. minuti je Miralem Pjanić podal iz kota, Mario Mandžukić je podaljšal žogo pred vrata, kjer je Ronaldo z glavo izid poravnal. Vratar Etrit Berisha je malce zamudil.

Bonucci v prepovedanem položaju
Juventus je bil nevarnejši tudi z deseterico in v 91. minuti je bil blizu zmagi. Po podaji iz prostega strela je Leonardo Bonucci z drsečim štartom pred vrati zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju.

Lautaro Martinez je bil nepričakovani junak večera na San Siru. Foto: Reuters

Martinez odločil derbi na San Siru
Na večernem derbiju je Inter premagal Napoli z 1:0. Samir Handanović se je izkazal z nhekaj odličnimi posredovanji. Preprečil je vodstvo Neapeljčanov. Kalidou Koulibaly je v 80. minuti prejel rumeni karton po prekršku nad Matteom Politanom. Zaploskal je sodniku Paolu Silviu Mazzoleniju, ki mu je takoj pokazal še drugi rumeni karton.

Trener Interja Luciano Spalletti je v igro poslal dodatnega napadalca, Lautaro Martinez je vstopil v 83. minuti in na začetku sodnikovega dodatka je Argentinec odločil srečanje. Balde Keita je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Martinez spretno podstavil levico in z desetih metrov zatresel mrežo. V 95. minuti je živce izgubil še Lorenzo Insigne in gostje so tekmo končali le z deveterico.

Handanović reševal Inter, Martinez zadel za zmago

Milan le do točke
Vrsta Gennara Gattusa je bila proti Frosinoneju, za katerega je slovenski branilec Luka Krajnc odigral celotno tekmo, najbližje zadetku v 18. minuti, ko je z desne strani streljal Samu Castillejo, a je pravočasno posredoval Marco Sportiello in žogo odbil v okvir vrat. Gostitelji so sicer v 37. minuti zatresli mrežo, ko je zadel Camillo Ciano, toda sodnik Marco Guida je po ogledu videoposnetka zadetek zaradi prekrška razveljavil.

Uefa je medtem pred dnevi petkratnim evropskim prvakom zagrozila s prepovedjo nastopanja v evropskih tekmovanjih, če ne bodo upoštevali finančnega fair playa. Milančani imajo do 30. junija 2021 čas, da finančne zadeve spravijo v red, sicer bodo brez Evrope ostali ali za sezono 2022/23 ali 2023/24. Odločitev je sporočila javnosti dan po izpadu rossonerov iz Evropske lige. Italijani so ob tem ostali tudi brez 12 milijonov evrov, ki so si jih prislužili z igranjem v tem tekmovanju.

Milan se iz Frosinoneja vrača le s točko. Foto: EPA

Hkrati je Uefa klubu zagrozila še, da bo v sezonah 2019/20 in 2020/21 v evropskih tekmovanjih lahko nastopal le z 21 članskimi nogometaši. Uefa je Milan zaradi kršenja finančnega fair playa že kaznovala s prepovedjo nastopanja v evropskih tekmovanjih leta 2017, a se je italijanski velikan pritožil na Mednarodno športno razsodišče in s pritožbo uspel.

18. krog:
FROSINONE - MILAN 0:0
Krajnc (Frosinone) je igral vso tekmo.

ATALANTA - JUVENTUS 2:2 (1:1)
Zapata 24., 56.; Djimsiti 2./ag, Ronaldo 78.
RK: Bentancur 53./Juventus

Atalanta: Berisha, Masiello (86./Barrow), Djimsiti, Mancini, Hateboer, Freuler, Pasalić (67./Gosens), Castagne, Gomez, Iličić (77./Pessina), Zapata.

Juventus: Szczesny, de Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Bentancur, Can, Khedira (65./Ronaldo), Dybala, Mandžukić, Douglas Costa (57./Pjanić).

Quagliarella 47., Ramirez 59.
Belec (Sampdoria) je sedel na klopi; Cesar je igral vso tekmo, Birse (oba Chievo) pa ni bilo v kadru.

ROMA - SASSUOLO 3:1 (2:0)
Perotti 8./11-m, Schick 23., Zaniolo 59.; Babacar 90.

SPAL - UDINESE 0:0
Kurtić (SPAL) ni igral zaradi kazni (rumeni kartoni).

TORINO - EMPOLI 3:0 (1:0)