Antoine Griezmann je s prostim strelom Atleticu priboril točko na težkem gostovanju pri Sevilli. Foto: Reuters
Wissam Ben Yedder je takole premagal Jana Oblaka v zaključku prvega polčasa.  Foto: Reuters
Wissam Ben Yedder je takole premagal Jana Oblaka v zaključku prvega polčasa. Foto: Reuters

Gostitelji so bili na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik. Ves čas so napadali ekipo iz španske prestolnice, obramba na čelu s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom je bila vseskozi pod pritiskom, ta se je v drugi polovici polčasa vendarle izplačal.

Ben Yedder iz obrata matiral Oblaka
Po podaji z desne strani se je do žoge dokopal Wissam Ben Yedder in jo iz obrata z levico poslal za hrbet nemočnega Oblaka. Le nekaj trenutkov pozneje bi Sevilla vodstvo skoraj podvojila. Andre Silva je z globinsko podajo izigral gostujočo obrambo in našel Ben Yedderja, ki je sam stekel proti golu, a mu je zaključni strel preprečil oprezni Oblak.

Strup za Sevillo

Atleticov napadalec Antoine Griezmann je na vsaki od zadnjih štirih prvenstvenih tekem proti Sevilli dosegel vsaj en zadetek (skupaj šest).

Izjemen prosti strel Griezmanna
Ko je že kazalo, da bodo gostitelji na odmor odšli z minimalno prednostjo, je na veliko sceno stopil Antoine Griezmann. Francoski napadalec je z roba kazenskega prostora z levico poskrbel za 1:1, vratar Tomaš Vaclik je bil povsem brez moči.

Vratar Vaclik reševal Sevillo
V nadaljevanju je raven igre precej upadla, Sevilla ni bila več tako eksplozivna kot v prvem delu, varovanci Diega Simeoneja so zaigrali precej bolje, večkrat so nevarno zapretili, Sevillo je "pri življenju" z nekaj izjemnimi obrambami obdržal Vaclik. V končnici tekme sta si obe ekipi priigrali po eno lepo priložnost. Najprej je v 84. minuti Oblakove dlani z razdalje ogrel Joris Gnagnon, štiri minute pozneje je na drugi strani z razdalje v pomembno obrambo Vaclika prisilil Vitolo. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik Antonio Miguel Mateu Lahoz odpiskal konec tekme.

Willian Jose je z bele točke že v 3. minuti utišal Santiago Bernabeu. Na drugi strani je glavni sodnik Jose Luis Munuera Montero pozneje razjezil domačo vrsto, saj kljub sistemu VAR - posnetka sodniki očitno niso pogledali - ni dosodil 11-metrovke po prekršku gostujočega vratarja Geronima Rullija nad Viniciusem. Foto: Reuters
Kdor čaka, dočaka

Real Sociedad je madridski Real na Santiagu Bernabeuu premagal prvič po 23. maju 2004. Tedaj so Baski slavili s 4:1, med strelce so se vpisali Xabi Prieto (dvakrat, enkrat z 11 m), Oscar de Paula in Darko Kovačević, častni zadetek za 'beli balet' je z bele točke dosegel Luis Figo.

Baskovska zmaga sredi Madrida
Medtem pa Atleticov mestni tekmec madridski Real še ni zmagal v novem letu, po remiju v gosteh proti Villarrealu (2:2) je zdaj vpisal še točkovno ničlo ob domačem porazu proti Real Sociedadu (0:2). Izid se je prvič spremenil že v 3. minuti obračuna, ko je bil z bele točke natančen Willian Jose. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Casemiro, ki je na robu v kazenskem prostoru nespretno posredoval ob prodiranju Merina. V nadaljevanju je kraljevi klub od 61. minute dalje igral brez izključenega Lucasa Vazqueza, končni izid pa je v končnici tekme, natančneje v 83. minuti, postavil Ruben Pardo. Ta je ob Josejevem predložku ob drugi vratnici povsem neovirano z glavo žogo pospravil v mrežo.

Varovanci Santiaga Solarija so tako s 30 točkami ostali na 5. mestu La lige, v naslednjem krogu jih čaka težko gostovanje v Sevilli pri Real Betisu, še predtem domači obračun v španskem kraljevem pokalu proti Leganesu.

Luis Suarez je s fantastičnim volejem zapečatil usodo Getafeja. Foto: Reuters

Suarezova 'bomba' potopila Getafe
Vodilna Barcelona je izkoristila spodrsljaj najbližjega zasledovalca Atletica in z 2:1 slavila pri Getafeju. Katalonce je v 20. minuti s strelom iz mrtvega kota v vodstvo popeljal Lionel Messi, na 0:2 je v drugi polovici polčasa povišal Luis Suarez. Urugvajski napadalec je po odbiti žogi iz prekinitve z natančnim volejem mojstrsko premagal nemočnega vratarja Davida Sorio. Gostiteljem je uspelo še pred odmorom zaostanek prepoloviti - po diagonalnem predložku in hitri podaji na drugi vratnici je iz neposredne bližine zadel Jaime Mata.

Mata zgrešil prazna vrata
Nadaljevanje tekme je bilo zelo pestro, že v uvodu je Angel Rodriguez z nevarnim strelom za las zgrešil daljši vratarjev kot, le nekaj minut pozneje je Leandro Cabrera po Antunesovem predložku z glavo žogo poslal mimo gola. Po slabi uri igre je Cabrera ponovil vajo, Barcelonin vratar Marc-Andre ter Stegen se je moral pošteno potruditi, da je strel poslal čez prečko. Še lepša priložnost se je v 67. minuti ponudila Mati, ki je že preigral ter Stegna, nato pa z izjemno slabim strelom zgrešil prazna vrata. Tudi Barcelona je nekajkrat zapretila, vsi napadi so bolj ali manj potekali prek Messija, a je ostalo pri minimalni zmagi 1:2, s katero je katalonski velikan Atleticu na vrhu ušel za pet točk.

Deportivo iz Alavesa je z 2:1 premagal Valencio. Foto: EPA

18. krog:
SEVILLA - ATLETICO MADRID 1:1 (1:1)
Ben Yedder 37.; Griezmann 45.
Oblak (Atletico) je igral vso tekmo.

Sevilla: Vaclik, Gnagnon (90./Amadou), Carrico, Gomez, Navas, Sarabia (79./Promes), Banega, Mesa, Escudero, Ben Yedder (93./Gil), Silva.

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Savić, Godin, Saul, Lemar (60./Vitolo), Rodrigo, Koke, Lemar (60./Vitolo), Correa (79./Montero), Griezmann.

Vezist Raya Vallecana Alvaro Medran je že po nekaj sekundah srečanja zatresel mrežo Valladolida. Foto: EPA

Sodnik: Antonio Miguel Mateu Lahoz.

LEVANTE - GIRONA 2:2 (0:1)
Morales 58., Coke 86.; Portu 31., Garcia 72.
RK: Postigo 69./Levante

ESPANYOL - LEGANES 1:0 (1:0)
Iglesias 9.
RK: Gumbau 91./Leganes

VALLADOLID - RAYO VALLECANO 0:1 (0:1)
Medran 1.
Michelu (Valladolid) je v 88. minuti zapravil 11-m, obramba vratarja Dimitrievskega.

ALAVES - VALENCIA 2:1 (2:1)