Evropska liga - Arhiv

Liverpool hitro povedel v Bergamu, a mu ni uspelo izločiti Atalante

Evropska liga Liverpool hitro povedel v Bergamu, a mu ni uspelo izločiti Atalante

18.4.2024

Na povratni tekmi četrtfinala Evropske lige je Atalanta izgubila proti Liverpoolu z 0:1, a se je vseeno zanesljivo uvrstila v polfinale, saj je bila prejšnji teden boljša kar s 3:0. Nemški prvak Bayer iz Leverkusna ostaja neporažen v vseh tekmovanjih.

Klopp kljub italijanski klofuti še ni izgubil upanja

Evropska liga Klopp kljub italijanski klofuti še ni izgubil upanja

12.4.2024

"Lahko naredimo najkrajšo novinarsko konferenco vseh časov. Res smo odigrali slabo tekmo, o moj bog," je po izenačenem najvišjem porazu v evropskih tekmovanjih povedal trener Liverpoola Jürgen Klopp.

Atalanta presenetila Liverpool na Anfieldu

Evropska liga Atalanta presenetila Liverpool na Anfieldu

11.4.2024

Eden glavnih favoritov za osvojitev Evropske lige, Liverpool, je na prvi četrtfinalni tekmi doživel hladno prho. Atalanta ga je premagala s 3:0.

Liga prvakov V četrtfinalu obračun zadnjih dveh evropskih prvakov: Real Madrid izziva Man City

15.3.2024

Roka Johna Obija Mikla je na žrebu četrtfinala Lige prvakov prinesla derbi Real Madrid – Manchester City, kar je obračun zadnjih dveh evropskih prvakov. Kapetan Slovenije Jan Oblak bo z Atleticom igral proti Borussii iz Dortmunda.

Schick z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku čudežno rešil Leverkusen

Evropska liga Schick z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku čudežno rešil Leverkusen

14.3.2024

Nogometaši Paoka so na povratni tekmi osmine finala Konferenčne lige odpravili zagrebški Dinamo kar s 5:1. Prvo tekmo na stadionu Maksimir so prejšnji teden dobili hrvaški prvaki z 2:0, tokrat pa so že v prvem polčasu popolnoma odpovedali.

Praška kluba s tekmecema, ki imata skupaj 13 evropskih naslovov

Evropska liga Praška kluba s tekmecema, ki imata skupaj 13 evropskih naslovov

23.2.2024

Na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu so opravili žreb osmine finala Evropske lige. Sparta in Slavia Praga sta dobili slovita tekmeca. Prva šestkratnega evropskega prvaka Liverpool, druga pa sedemkratnega Milan.

Svilar ubranil dve enajstmetrovki in popeljal Romo v osmino finala

Evropska liga Svilar ubranil dve enajstmetrovki in popeljal Romo v osmino finala

22.2.2024

V šestnajstini finala Evropske lige je bilo najbolj vroče na rimskem Olimpicu. Roma je izločila Feyenoord s 5:3 po streljanju enajstmetrovk. Prva tekma v Rotterdamu se je končala z 1:1, tudi na povratni tekmi je bilo 1:1 po 90 in tudi po 120 minutah.

Gol Gorenca Stankovića in dve podaji Horvata za gladko zmago Sturma

Evropska liga Gol Gorenca Stankovića in dve podaji Horvata za gladko zmago Sturma

15.2.2024

Nogometaši Sturma so v Gradcu odlično začeli izločilne boje v Konferenčni ligi. Avstrijci so na prvi tekmi šestnajstini finala premagali Slovan iz Bratislave s 4:1. Jon Gorenc Stanković je zatresel mrežo, Tomi Horvat pa je prispeval dve podaji za Sturm.

Sturm v Konferenčno ligo, Panathinaikos po grenkem porazu izpadel

Evropska liga Sturm v Konferenčno ligo, Panathinaikos po grenkem porazu izpadel

14.12.2023

Panathinaikos je končal nastope v evropskih tekmovanjih. Grki so v zadnjem krogu Evropske lige v skupini F gostili Maccabi Hajfo in izgubili z 1:2. Sporting je v Lizboni ugnal Sturm s 3:0, ekipa iz Gradca bo spomladi igrala v Konferenčni ligi.

Aubameyang s hat-trickom potopil Ajax

Evropska liga Aubameyang s hat-trickom potopil Ajax

30.11.2023

Pierre-Emerick Aubameyang je v 5. krogu Evropske lige s hat-trickom zagotovil Marseillu zmago nad Ajaxom s 4:3. Navijači na stadionu Velodrome so uživali v spektaklu, gostje iz Amsterdama so se trikrat vrnili po zaostanku, a vseeno ostali brez točke.

Zmaji z evrogolom do pol milijona, a Zeljković ostaja na realnih tleh

Po zmagi v Stožicah Zmaji z evrogolom do pol milijona, a Zeljković ostaja na realnih tleh

10.11.2023

Le 2296 gledalcev v Stožicah je bilo nagrajenih s prvima goloma in zmago Olimpije v Konferenčni ligi. Po bezljanju in menjavah so izkoristili številčno premoč, pri čemer je zadetek Sualeheja pravcati evrogol, ki kandidira za najlepši gol 4. kroga.

Liverpoolov gol v 97. minuti za izenačenje razveljavljen

Evropska liga Liverpoolov gol v 97. minuti za izenačenje razveljavljen

9.11.2023

Nogometaši Liverpoola so v 4. krogu Evropske lige izgubili na gostovanju v Toulousu (3:2). Angleški velikan je sicer tik pred koncem sodnikovega dodatka izenačil, vendar je bil gol razveljavljen.

Dva gola Zajca za novo zmago Fenerbahčeja, Kramer odločil v Mostarju

Evropska in Konferenčna liga Dva gola Zajca za novo zmago Fenerbahčeja, Kramer odločil v Mostarju

26.10.2023

V tretjem krogu Evropske lige je bilo zelo napeto v Gradcu, kjer sta se Sturm in Atalanta razšla brez zmagovalca (2:2). Panathinaikos je izgubil proti Rennesu z 1:2. Še naprej blestita Liverpool in Bayer iz Leverkusna.

Olimpija na Ferske otoke po prvo zmago v skupinskem delu

Konferenčna liga Olimpija na Ferske otoke po prvo zmago v skupinskem delu

24.10.2023

V četrtek Olimpijo čaka tretji krog skupinskega dela Konferenčne lige. Po porazih pri Lillu in doma s Slovanom Bratislavo zdaj Ljubljančane čaka gostovanje na Ferskih otokih pri KÍ Klaksviku.

Panathinaikos kljub remiju ostaja na vrhu skupine

Evropska liga Panathinaikos kljub remiju ostaja na vrhu skupine

5.10.2023

Na vrhu skupine F Evropske lige je kljub remiju v 2. krogu brez golov proti Maccabiju Hajfi ostal Panathinaikos. Druga tekma te skupine je pripadla Villarrealu, ki je premagal Rennes z 1:0.

Šporar po podaji Gnezde Čerina potrdil zmago Panathinaikosa

Evropska liga Šporar po podaji Gnezde Čerina potrdil zmago Panathinaikosa

21.9.2023

Nogometaši Panathinaikosa so v uvodnem krogu skupinskega dela Evropske lige premagali Villarreal z 2:0. Andraž Šporar je vstopil v 68. minuti, deset minut zatem pa potrdil zmago Grkov.

Olimpija kar drago prodala svojo kožo

Evropska liga Olimpija kar drago prodala svojo kožo

31.8.2023

Olimpijo čaka evropska jesen v Konferenčni ligi. V Bakuju je na povratni tekmi proti Qarabagu iztržila 1:1. Imela je nekaj priložnosti za zmago, podvig, s katerim bi izničila zaostanek s prve tekme (0:2), pa je bil vendarle nedosegljiv.

Henriques napovedal odprto igro v Bakuju, Kasa okrepil Olimpijin napad

Nogomet Henriques napovedal odprto igro v Bakuju, Kasa okrepil Olimpijin napad

30.8.2023

Nogometaši Olimpije in Celja bodo v četrtek končali kvalifikacije v evropskih tekmovanjih. Olimpija bo ob 18.00 gostovala v Bakuju na povratni tekmi 4. predkroga Evropske lige. Celje bo ob 20.00 gostilo Maccabi Tel Aviv v 4. predkrogu Konferenčne lige.

Sešlar: Zaslužili bi si vsaj en gol, drugi polčas naj bo kažipot za Baku

Evropska liga Sešlar: Zaslužili bi si vsaj en gol, drugi polčas naj bo kažipot za Baku

25.8.2023

Prva tekma proti Qarabagu je prinesla streznitev za nogometaše Olimpije. Azerbajdžanski prvak je pokazal, kaj pomenijo desetletne izkušnje z igranjem vso jesen v Evropi, a Joao Henriques se ne vdaja: "Ni še konec, za zdaj smo izgubili samo prvi polčas."

Olimpija bo v Bakuju brez Sešlarja in Sualeheja lovila dva zadetka zaostanka

Evropska liga Olimpija bo v Bakuju brez Sešlarja in Sualeheja lovila dva zadetka zaostanka

24.8.2023

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi zadnjega predkroga Evropske lige v Stožicah proti Qarabagu izgubili z 0:2. Azerbajdžanska ekipa je oba zadetka dosegla v prvem polčasu.