Za Real sta zadela Casemiro in Luka Modrić. Hrvaški nogometaš je v prvem polčasu trčil z glavo s Francom Vazquezom. Foto: Reuters

Barcelona ima sicer tekmo manj, jutri se bo pomerila proti Leganesu, ki je katalonskega velikana presenetil na prvi tekmi in ga premagal z 2:1.

Sevilla je na prvi tekmi v letošnji La ligi razbila Real s 3:0, in to že v prvem polčasu. Tokrat v prvem polčasu ni bilo nobenega gola, nevarnejši so bili nogometaši Reala. Ti so v drugem polčasu zaigrali še bolje, nizali so priložnosti, Sevilla se je dolgo uspešno branila.

Casemiro je po dveh nevarnih poskusih z glavo v polno zadel v 78. minuti. S strelom od daleč z okoli 30 metrov je matiral nasprotnega vratarja – ta se je sicer dotaknil žoge, a se je ta odbila od prečke v mrežo.

V 92. minuti pa je napako Sevilline obrambe izkoristil Luka Modrić – ukradel je žogo Carricu, stekel proti nasprotnim vratom in rutinirano premagal vratarja Seville s strelom v desni zgornji kot. Hrvat se je še drugo tekmo zapored zapisal med strelce. To je njegov drugi gol v sezoni.

Jan Oblak se s soigralci veseli zmage nad Huesco. Foto: Reuters

Atletico v drugem polčasu nadigral Huesco
Atletico Madrid je s 3:0 nadigral zadnjeuvrščeno Huesco. Ta je obračun začela odločno, v 12. minuti je Atletico rešila vratnica, v 16. minuti pa je poskus Hernandeza odlično zaustavil Jan Oblak. Poskušal je tudi Atletico, ki mu je prvemu uspelo zadeti, saj je v 32. minuti popolnoma izigral domačo obrambo – Koke je z desne strani podal žogo Lucasu na levo stran, ta je žogo zabil ob levi vratnici v mrežo (0:1).

Hitro po vrnitvi na zelenico je Atletico povišal prednost. Griezmann je poslal natančno podajo Santiagu Ariasu v kazenski prostor, ta pa je z diagonalnim strelom v spodnji levi kot poskrbel za novo slavje Madridčanov. V nadaljevanju so moči Huesci čisto pošle, v 71. minuti je Griezmann najprej zatresel prečko, žoga se je odbila do Kokeja, ki je zabil za končnih 0:3.