Angleško nogometno prvenstvo - Arhiv

Rdeči vragi na Wembleyju zapravili 3:0, a po 11-m napredovali v finale

FA-pokal Rdeči vragi na Wembleyju zapravili 3:0, a po 11-m napredovali v finale

21.4.2024

Nedeljski, drugi polfinale angleškega pokala je prinesel osupljivo dramo. Manchester United je proti Coventryju vodil že s 3:0, a se je drugoligaš vrnil in izsilil podaljšek, v katerem je zadel še četrtič, a iz ofsajda. Na koncu je odločala loterija.

Bernardo Silva popeljal Man City v finale FA-pokala

Angleški pokal Bernardo Silva popeljal Man City v finale FA-pokala

20.4.2024

Potem ko je v sredo v Ligi prvakov zapravil enajstmetrovko pri loteriji proti Realu iz Madrida, je Bernardo Silva na Wembleyju poskrbel za preboj Manchester Cityja v finale FA-pokala. Portugalec je za Chelsea usoden gol zabil v 84. minuti.

Boleča poraza Liverpoola in Arsenala razveseljujeta City

Premier liga Boleča poraza Liverpoola in Arsenala razveseljujeta City

14.4.2024

33. krog Premier lige je prinesel dve veliki presenečenji. Liverpool je na svojem Anfieldu presenetljivo izgubil proti Crystal Palaceu (0:1), točkovno ničlo je vknjižil tudi Arsenal, ki je na Emiratesu klonil pred Aston Villo (0:2).

Liverpool izgubil dve točki v boju za naslov na poslastici na Old Traffordu

Premier liga Liverpool izgubil dve točki v boju za naslov na poslastici na Old Traffordu

7.4.2024

Na derbiju 32. kroga Premier lige sta se Manchester United in Liverpool razšla brez zmagovalca (2:2). V troboju za naslov prvaka je na vrhu lestvice ostal Arsenal.

Arsenal in Manchester City ne popuščata v boju za naslov

Premier liga Arsenal in Manchester City ne popuščata v boju za naslov

6.4.2024

V troboju za naslov angleškega prvaka se napoveduje napet boj do zadnjega kroga. Brighton je izgubil proti Arsenalu z 0:3, Crystal Palace pa je moral priznati premoč Manchester Cityju (2:4).

Palmer s hat-trickom v 101. minuti odločil triler na Stamford Bridgeu

Premier liga Palmer s hat-trickom v 101. minuti odločil triler na Stamford Bridgeu

4.4.2024

Na zadnji tekmi 31. kroga Premier lige je Chelsea na spektaklu premagal Manchester United s 4:3, potem ko je še v 100. minuti zaostajal z 2:3. Junak nepozabnega večera na Stamford Bridgeu je bil Cole Palmer, ki je zabil hat-trick.

Foden pokopal Aston Villo, mrtvi tek za naslov se tako nadaljuje

Premier liga Foden pokopal Aston Villo, mrtvi tek za naslov se tako nadaljuje

3.4.2024

Arsenal in Manchester City sta dobila tekmi 31. kroga Premier lige. Topničarji so na Emiratesu z 2:0 ugnali skromni Luton Town, City pa je na svojem Etihadu s 4:1 premagal Aston Villo.

Pep Guardiola o ostrih kritikah na račun Haalanda

Citat za prebrat Pep Guardiola o ostrih kritikah na račun Haalanda

3.4.2024

Z Royem Keanom se absolutno ne strinjam. Erling Haaland je najboljši napadalec na svetu. Lani nam je pomagal zmagovati na vseh frontah, letos ima nekoliko manj golov, ker v zadnji tretjini igrišča ne igramo tako zelo dobro.

Po taktičnem boju brez zadetkov v Manchestru najbolj zadovoljen Liverpool

Premier liga Po taktičnem boju brez zadetkov v Manchestru najbolj zadovoljen Liverpool

31.3.2024

Na derbiju 30. kroga Premier lige sta se Manchester City in Arsenal razšla brez zadetkov. Vodstvo je prevzel Liverpool, ki je premagal Brighton z 2:1.

Newcastlu triler s sedmimi goli

Premier league Newcastlu triler s sedmimi goli

30.3.2024

Vrhunec 30. kroga angleškega nogometnega prvenstva bo nedeljski obračun med Manchester Cityjem in Arsenalom. Sobotno dogajanje pa se je začelo s pravo poplavo golov, Newcastle je pred svojimi gledalci premagal West Ham s 4:3.

Nottingham Forest ob štiri točke zaradi kršenja finančnih pravil

Premier liga Nottingham Forest ob štiri točke zaradi kršenja finančnih pravil

18.3.2024

Vodstvo angleške Premier League je Nottinghamu Forestu odvzelo štiri točke zaradi kršenja finančnih pravil, posledično so dvakratni evropski prvaki zdaj z 21 točkami padli v območje izpada iz elitne angleške lige.

Amad odločil goleado na Old Traffordu in zadel za polfinale

Pokal FA Amad odločil goleado na Old Traffordu in zadel za polfinale

17.3.2024

Nogometaši Manchester Uniteda so se uvrstili v polfinale Pokala FA, potem ko so v pravi srhljivki po podaljških na Old Traffordu ugnali večnega tekmeca Liverpool. Bilo je 4:3.

Mac Allister poskrbel za remi na Anfieldu, Arsenal ostaja na vrhu

Premier liga Mac Allister poskrbel za remi na Anfieldu, Arsenal ostaja na vrhu

9.3.2024

Nogometaši Liverpoola in Manchester Cityja so se v derbiju 28. kroga angleške Premier lige razšli brez zmagovalca (1:1), kar je voda na mlin Arsenalu, ki po zmagi na sobotni tekmi proti Brentfordu (2:1) ostaja na vrhu prvenstvene lestvice.

Foden z dvema zadetkoma kronal veliko premoč Cityja na mestnem derbiju

Premier liga Foden z dvema zadetkoma kronal veliko premoč Cityja na mestnem derbiju

3.3.2024

Nogometaši Manchester Cityja so po zaostanku po prvem polčasu prikazali imenitno predstavo v nadaljevanju in odpravili Manchester United s 3:1. Branilci naslova še naprej za vodilnim Liverpoolom zaostajajo le za točko.

Premier liga Nunez v 99. minuti zagotovil Liverpoolu prvo zmago na City Groundu po štirih desetletjih

2.3.2024

Nogometaši Liverpoola bodo tudi po 27. krogu Premier lige ostali na vrhu. Nottingham Forest se je odlično upiral, v 99. minuti pa je izjemno pomemben zadetek v boju za naslov prvaka dosegel Darwin Nunez (0:1).

Evertonu po pritožbi zmanjšali kazen na šest točk

Premier liga Evertonu po pritožbi zmanjšali kazen na šest točk

26.2.2024

Vodstvo Evertona se je pritožilo na kazen odvzema desetih točk in komisija Premier lige je znižala kazen. Klub iz Liverpoola bo zaradi kršenja finančnih pravil angleške lige izgubil le šest točk.

Liverpoolov

Angleški ligaški pokal Liverpoolov "vrtec" z golom kapetana do desetega naslova

25.2.2024

Razburljivi finale 64. angleškega ligaškega pokala v rednem delu ni prinesel veljavnega gola, na katerega je bilo treba čakati vse do 118. minute, ko je kapetan Virgil van Dijk z odmerjenim strelom z glavo prinesel Liverpoolu zmago nad Chelseajem.

Rdeči vragi lovili preobrat, a so se opekli s Fulhamom

Premier liga Rdeči vragi lovili preobrat, a so se opekli s Fulhamom

24.2.2024

Gledališče sanj ni doživelo zmagovitega preobrata Manchester Uniteda, temveč bolečo zaušnico Fulhama. Harry Maguire je v 89. minuti izenačil na 1:1, sledilo je obleganje, a po protinapadu je Alex Iwobi poskrbel za zmago gostov z 1:2.

Liverpoolčani dobili generalko za finale ligaškega pokala

Premier liga Liverpoolčani dobili generalko za finale ligaškega pokala

21.2.2024

Nogometaši Liverpoola so dobili uvodno tekmo 26. kroga Premier lige proti Luton Townu in še naprej ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Slavili so s 4:1.

Liverpool več mesecev brez poškodovanega Jote

Premier liga Liverpool več mesecev brez poškodovanega Jote

20.2.2024

Liverpool bo primoran nadaljevanje sezone igrati brez napadalca Dioga Jote, ki bo zaradi poškodbe kolena z zelenic odsoten več mesecev.