DeMarcus Cousins se je po dolgotrajnem okrevanju vrnil na košarkarski parket in prvič zaigral za Golden State Warriorse. Tekmo je sicer predčasno končal, saj je v zadnji četrtini prejel še šesto osebno napako.  Foto: Reuters
DeMarcus Cousins se je po dolgotrajnem okrevanju vrnil na košarkarski parket in prvič zaigral za Golden State Warriorse. Tekmo je sicer predčasno končal, saj je v zadnji četrtini prejel še šesto osebno napako. Foto: Reuters

Cousins, ki je bil s košarkarskih parketov zaradi poškodbe leve ahilove tetive odsoten skoraj leto dni, je ob zmagi zdajšnjih prvakov Lige NBA dosegel 14 točk in 6 skokov.

Počutim se odlično. Dobro se je spet vrniti na parket. Trenutno še nisem zmožen prikazati svojih najboljših predstav. Če odmislim to, zares uživam.

DeMarcus Cousins

Tekma je bila v prvem polčasu precej izenačena, Clippersi so na odmor odšli s točko prednosti (52:51), nato pa so Warriorsi stopili na plin in na uvodu tretje četrtine z delnim izidom 18:3 povedli za +14 (55:69), potem ko je Kevin Durant zadel za tri točke.

Varovanci Steva Kerra so povsem nadzorovali potek srečanja, v zadnji četrtini so prednost še povišali, za najvišjo je slabe šriti minute pred koncem z dvema zadetima prostima metoma poskrbel Durant (+22; 80:102). Zmagovalec je bil odločen.

Najučinkovitejša igralca na tekmi sta bila Stephen Curry in Tobias Harris, oba sta se ustavila pri 28 točkah. Po štiri manj sta jih zbrala Durant in Shai Gilgeous-Alexander.

Kyrie Irving je bil znova najboljši posameznik Bostona. V tretji četrtini si je prav s Shelvinom Mackom (na fotografiji) pred Memphisovo klopjo izmenjal nekaj krepkih besed in si prislužil tehnično napako. Foto: Reuters

Irving z 38 točkami blestel v TD Gardnu
Predtem so v TD Gardnu Boston Celticsi premagali Memphis s 122:116. Blestel je organizator igre gostiteljev Kyrie Irving, ki je samo v tretji četrtini nasprotniku nasul 20 točk, na koncu je bil z 38 točkami tudi prvo ime srečanja. Celticsi so nasprotnika iz Tennesseeja premagali že sedmič zapored, a za zmago so se morali kljub vsemu pošteno namučiti. Dobre tri minute pred koncem so gostje zaostajali za tri točke (111:108), nato pa so varovanci Brada Stevensa z delnim izidom 10:2 smuknili v zajetnejšo prednost in jo obdržali do konca.

Trener San Antonia Gregg Popovich je v noči na soboto svojo ekipo popeljal do 520. zmage v gosteh, s čimer se je na vrhu večne lestvice Lige NBA izenačil z nekdanjim trenerjem Los Angeles Lakersov, New York Knicksov in Miami Heata, Patom Rileyjem. Foto: Reuters

Liga NBA, tekme 18. januarja:
DETROIT - MIAMI 98:93
Griffin 32 (10/24 iz igre), 11 skokov in 9 podaj, Kennard 22, Bullock 19; Wade 20 (10/14 iz igre), T. Johnson 16, Winslow 15 in 9 skokov.

BOSTON - MEMPHIS 122:116
Irving 38 (14/21 iz igre, 4/6 za tri), 11 podaj in 7 skokov, Smart 20 (7/9 iz igre), Horford 18; Conley 26, Jackson 23, Mack 15.

ORLANDO - BROOKLYN 115:117
Gordon 23 (3/4 za tri), Augustin 17, Vučević (17 skokov) in Fournier po 16; Russell 40 (16/25 iz igre, 8/12 za tri), Dinwiddie 20, Napier 12.

Damian Lillard (22 točk in 8 podaj) je s Portlandom ugnal New Orleans. Gostitelji so bili v Moda Centru z izjemo prve četrtine občutno boljši nasprotnik. Foto: Reuters

MINNESOTA - SAN ANTONIO 113:116
Towns in Rose po 23, Wiggins 17, Teague 15; Aldridge 25 in 9 skokov, Gay 22, Belinelli 19.

UTAH - CLEVELAND 115:99
Mitchell 24, Gobert 19 (8/10 iz igre) in 15 skokov, O'Neale 16 (4/5 za tri) in 11 skokov; Sexton in Žižić (10 skokov) po 15, Payne 14.

LA CLIPPERS - GOLDEN STATE 94:112
Harris 28 in 9 skokov, Gilgeous Alexander 24; Curry 28 (10/19 iz igre, 3/11 za tri), Durant 24 (8/13 iz igre), Cousins 14 in 6 skokov v 15 minutah, Thompson 12.

Cleveland Cavaliersi so v Salt Lake Cityju morali priznati premoč Utahu s 115:99. V zadnji četrtini so nasprotniku sicer nasuli kar 39 točk, a to še zdaleč ni bilo dovolj za uspeh. S 37 porazi na 46 tekmah so Cavaliersi prikovani na dno Lige NBA.  Foto: Reuters
Cleveland Cavaliersi so v Salt Lake Cityju morali priznati premoč Utahu s 115:99. V zadnji četrtini so nasprotniku sicer nasuli kar 39 točk, a to še zdaleč ni bilo dovolj za uspeh. S 37 porazi na 46 tekmah so Cavaliersi prikovani na dno Lige NBA. Foto: Reuters

PORTLAND - NEW ORLEANS 128:112
Lillard 24, McCollum in Layman po 20; Davis 27, Holiday 20, Randle 19.