21-letni Hrvat iz Mostarja Ivica Zubac postaja vse pomembnejši Jezernik in pri Oklahomi je postavil osebni rekord s 26 točkami in 6 uspešnimi skoki v napadu. Foto: Reuters

Lakersi so imeli zmago v rokah že ob koncu rednega dela, a je Lonzo Ball popolnoma po nepotrebnem naredil prekršek nad Russellom Westbrookom pri metu za tri točke 2,9 sekunde pred koncem. Westbrook je zadel vse tri proste mete. Jezerniki so podaljšek dobili kar s 16:6. Center Ivica Zubac je imel večer kariere, ki ga je končal s 26 točkami in 12 skoki.

Chicago žrtev Denverjeve jeze
Denver se je dva dni po visokem porazu na domačem parketu proti Golden Statu (111:142) oddolžil navijačem, strnil vrste in se znesel nad Chicagom s 135:105. Le eno dobro četrtino so potrebovali, da so pozabili na boleč poraz proti prvakom, ki so jim če v prvi četrtini nasuli rekordnih 51 točk.

Prvi strelec domače ekipe je bil Jamal Murray s 25 točkami; 22 jih je dosegel v tretji četrtini, izkazal pa se je tudi Srb Nikola Jokić, ki sta mu le dva skoka zmanjkala do novega trojnega dvojčka. Dosegel je 18 točk in 11 podaj, navdušeni domači navijači pa so mu po eni od lepih potez vzklikali: "MVP! MVP!" Denver ostaja druga najboljša ekipa zahodne konference s 30 zmagami in 14 porazi in mu le ena zmaga manjka do Golden Stata (31 zmag, 14 porazov).

Bryant prehitel sireno v Londonu
Thomas Bryant
je odločil tekmo v Londonu med Washingtonom in New Yorkom s polaganjem štiri desetinke pred koncem. Alonzo Trier je blokiral njegov met prepozno. Sodniki so po ogledu posnetka koš priznali. Wizardsi so zadnjo četrtino dobili kar s 24:11.

Ob izteku časa se je odločalo tudi med ambicioznim Torontom in skromnim Phoenixom. Pascal Siakam je s polaganjem odločil tekmo ob pisku sirene. Pri Raptorsih je zvezdnik Kawhi Leonard počival.