Hokejisti Pittsburgha so v podaljšku dobili gostovanje pri Arizoni. Foto: Reuters

31-letni napadalec, ki dres Pittsburgha nosi od leta 2015, je izkoristil prednost igralca več na ledu in po Crosbyjevi podaji plošček pred vrati preusmeril za hrbet vratarja Darcyja Kuemperja.

Keller zadel za vodstvo Arizone
Penguinsi, ki v zadnjem času niso igrali najbolje ‒ s 5:2 so klonili pri Los Angelesu in San Joseju ‒ so se morali za zmago pošteno potruditi. Prvo tretjino so končali v zaostanku, potem ko je Clayton Keller v power playju zadel s silovitim strelom z modre črte. Pittsburghovi hokejisti so se morali v prvi tretjini kar štirikrat hladiti na kazenski klopi.

Derek Stepan je v 55. minuti izenačil na 2:2 in Arizoni priboril točko. Foto: Reuters

Preobrat Pittsburgha v manj kot minuti
Toda gostom je v drugi tretjini uspel preobrat. Najprej je ob izteku 25. minute v igri z igralcem več po izključitvi Conorja Garlanda izid z modre črte izenačil Juuso Riikola, le nekaj sekund pozneje je Jake Guentzel zadel za vodstvo z 1:2. Kuemper je njegov strel iz bližine sprva ubranil, odbiti plošček pa je 24-letnik nato spretno pospravil v mrežo.

Stepan zadel za točko Arizone
Gostitelji so v zadnji tretjini pritiskali in iskali izenačujoči zadetek. Navijače je dobrih pet minut pred iztekom rednega dela srečanja vendarle razveselil Derek Stepan, ki je iz bližine zbezal plošček v mrežo po odbitem strelu Niklasa Hjalmarssona z modre črte. 2:2. Tekma se je prevesila v podaljšek, kjer je 50 sekund pred morebitnimi kazenskimi streli odločil Kessel.

Calgary, vodilna ekipa Zahodne konference, je na domačem ledu dobila goleado proti Detroitu. Foto: Reuters

Pittsburgh bo naslednjo tekmo v noči na nedeljo odigral pri Vegasu, Arizona pa bo serijo šestih gostovanj v nedeljo začela pri Torontu.

* - v podaljšku

Bližnje srečanje napadalca Vancouvra Tylerja Motteja z vratarjem Buffala Linusom Ullmarkom. Tekmo so dobili Canucksi s 4:3. Foto: Reuters