Nafta se je v soboto doma brez zadetkov razšla z velenjskim Rudarjem in je na zadnjih štirih tekmah zmagala samo enkrat. Kljub temu še naprej vodi na lestvici, zbrala je 55 točk.

Na drugem mestu je zdaj Primorje eMundia s 53 točkami, potem ko je pri sosedi Gorici pred 2200 gledalci celoten plen osvojilo v 93. minuti. Rdeče-črni so po razburljivi predstavi zmagali z 2:3 in niz neporaženosti podaljšali na šest tekem. Od največjih tekmecev so bili boljši že oktobra na domačem stadionu, ko je bilo 1:0.

Vsi zadetki so padli v drugem polčasu. Ajdovci so z 0:1 povedli v 46. minuti, v 81. minuti vodili tudi z 1:2, a so Novogoričani po izvajanju kota z golom Harisa Kadrića v 90. minuti izenačili. Ko je kazalo, da bo obema moštvoma pripadla po ena točka, je prav tako po podaji iz kota in odbiti žogi po obrambi vratarja Dennisa Zerialija za veliko zmago gostov iz bližine poskrbel Vuk Vuković. 21-letni srbski napadalec je na zelenico prišel v 79. minuti, dosegel je tretji zadetek v sezoni.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 4:3 za Gorico, v posesti žoge pa 55:45 odstotkov.

Primorje v 93. minuti do zmage v Novi Gorici

V petek Nafta gostuje pri Triglavu

Gorica, ki je v sredo po 11-metrovkah napredovala v finale Pokala Pivovarna Union, ima po prvem spomladanskem porazu na tretjem mestu 51 točk. Točko manj so zbrali Beltinci Klima Tratnjek, po 48 pa Brinje Grosuplje in Triglav.

Beltinčani so tokrat z 1:0 klonili v Slovenski Bistrici in vpisali drugi zaporedni poraz, medtem ko so Grosupeljčani in Kranjčani zmagali. Prvi z 0:4 v gosteh pri Dravinji (tretja zaporedna zmaga), drugi pa z 0:2 na Ravnah pri zadnjeuvrščenem Fužinarju.

Derbi naslednjega kroga bo v petek v Kranju, kjer bo gostovala Nafta.

Prvouvrščeni v drugi ligi si bo zagotovil neposredno uvrstitev med elito, drugi pa se bo po koncu sezone v kvalifikacijah pomeril z devetouvrščenim iz Prve lige.

V zadnjih treh krogih se obeta tudi srdit boj za obstanek, saj zadnjih šest klubov loči le pet točk.

Tekmeci vodilnih klubov do konca sezone:

Nafta: Triglav (v gosteh), Jadran Dekani (v gosteh), Dravinja (doma)

Primorje: Fužinar (doma), Triglav (doma), Tabor Sežana (v gosteh)

Gorica: Tabor Sežana (v gosteh), Beltinci Klima Tratnjek (doma), Tolmin (v gosteh)

Beltinci: Ilirija (doma), Gorica (v gosteh), Fužinar (doma)

Brinje Grosuplje: Krka (doma), Kety Emmi&Impol Bistrica (v gosteh), Ilirija (doma)

Triglav: Nafta (doma), Primorje (v gosteh), Jadran Dekani (doma)